Gminny Ośrodek Pomocy
Społecznej w Gręboszowie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora Przejdź do mapy strony 2022-12-02 
Strona główna > Aktualności > Spotkanie w Klubie “Senior+” w Hubenicach
Czytaj treśćartykułu Spotkanie w Klubie “Senior+” w Hubenicach

Spotkanie w Klubie “Senior+” w Hubenicach

Aktualności

W dniu 31  stycznia 2018 r. Klub “Senior+” w Hubenicach gościł Pana Zbigniewa Kołbę, który przybliżył wszystkim przybyłym na spotkanie temat krioterapii a także omawiał sposoby leczenia bezsenności. Wyjaśniał jak można sobie pomagać najprostszymi metodami, dostępnymi praktycznie dla każdego. Mówił nam jak pożyteczna jest krioterapia ale też przestrzegał przed niebezpieczeństwami, ponieważ nie we wszystkich przypadkach można ją stosować. Uświadamiał nam jak bardzo sami możemy sobie pomóc – bez uciekania się do farmakologii.

Podczas spotkania poruszone zostały  tematy:

  • zakrzepicy,
  • pomoc w leczeniu stawów, ścięgien,
  • przyswajalność witamin i minerałów oraz ich wpływ na przyswajanie np. kolagenu, chromu, jodu. Na przykład: brak chromu w organizmie ma wpływ na podwyższony poziom cukru, brak jodu ma znaczący wpływ na pracę tarczycy, która bierze udział w biosyntezie węglowodanów, białek czy tłuszczu.
  • krioterapia (leczenie miejscowe) z uwagi na jej bardzo dużą skuteczność leczonego miejsca.
  • jak wyleczyć zimne stopy i dłonie,
  • inne praktyczne uwagi na temat zdrowia.

Pan Zbigniew Kołba jest autorem książki „Krioterapia. To warto wiedzieć.”, w której zawarł ogrom wiedzy i doświadczenia na tematy omawiane na spotkaniu, które nabył prowadząc gabinet krioterapii. Ponadto studiował rehabilitację i rekreację ruchową.
Spotkanie było ciekawe, uczestnicy – bardzo aktywni.

Podczas spotkania wywiązała się dyskusja, zadawano wiele pytań na które autor wyczerpująco odpowiadał. Na zakończenie można było nabyć książkę z dedykacją.

Galeria zdjęć: