Gminny Ośrodek Pomocy
Społecznej w Gręboszowie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora Przejdź do mapy strony 2023-06-09 
Strona główna > Aktualności > Podwyższenie kryterium dochodowego uprawniającego do pomocy żywnościowej w ramach POPŻ Podprogram 2021 Plus
Czytaj treśćartykułu Podwyższenie kryterium dochodowego uprawniającego do pomocy żywnościowej w ramach POPŻ Podprogram 2021 Plus

Podwyższenie kryterium dochodowego uprawniającego do pomocy żywnościowej w ramach POPŻ Podprogram 2021 Plus

Aktualności

Artykuły żywnościowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gręboszowie uprzejmie informuje, że od
15 maja 2023 r., nastąpiła zmiana w zakresie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do pomocy żywnościowej w ramach POPŻ z 220% do 235% kryterium określonego w art. 8 ustawy o pomocy społecznej, uprawniającego do świadczeń z pomocy społecznej.

Przedmiotowa zmiana oznacza, że od 15 maja 2023 r. pomoc żywnościowa przysługuje, jeśli dochód nie przekracza:

  • 1 823,60 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej,
  • 1 410,00 zł w przypadku osoby w rodzinie.

Zmienione wytyczne wraz z załącznikami zostały opublikowane na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Zainteresowane osoby i rodziny z terenu Gminy Gręboszów, które się nie zakwalifikowały, a ich dochód nie przekracza kwot obecnie obowiązujących proszone są o zgłoszenie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gręboszowie  do 9 czerwca 2023 r. w godzinach 8.00 – 15.30. celem uzyskania skierowania kwalifikującego do otrzymania pomocy żywnościowej.

Informacje dotyczące  terminu oraz miejsca wydawania żywności będą  na bieżąco umieszczane  na stronie internetowej  Ośrodka Pomocy Społecznej  i Urzędu Gminy Gręboszów oraz w siedzibie GOPS w Gręboszowie tel. (14) 6416027.

 

Logo Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, flaga UE, godło Polski

Artykuły żywnościowe

 

Opracowanie: Elżbieta Ciochoń

Wprowadzenie: Katarzyna Janowiec 17.05.2023 r.